HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Bütün büyük yanlislarin altinda gurur yatar.
(Ruskin)

 


1
31
2178
12

 

Dalgıç nedir ne iş yapar?-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Dalgıç nedir ne iş yapar?


Tarih: 15.02.2012 >3569 kez okundu
Dalgıç, herhangi bir iş görmek amacıyla suların derinliklerine inen dalıcıdır. Üzerindeki özel elbise, dalgıcı suyun ezici basıncından korur ve ona nefes alması için lüzumlu havayı verir.

 
Batmış ya da dibe oturmuş gemileri yüzdürmek, can kurtarmak, rıhtım ve mendirek inşasında çalışmak, sünger çıkarmak, bilimsel incelemelerde bulunmak gibi bazı işler dalgıçlardan hatta dalma odalarından faydalanılmasını gerektirir. Yapılacak işin şekline göre de dalgıcın elbisesi değişir. Kurbağa adamlar üzerlerine lastikten dar bir dalış elbisesi giyip sırtlarına solunum aygıtlarını takarlar.Buna karşılık daha derinlerde çalışmak zorunda olan dalgıçlar, maden parçalarıyla ağırlaştırıl mış özel dalış elbiselerini giyerler, başlarına da önü camlı madenden küre biçimindeki başlıklarını geçirirler.
 
Etiketler:
dalgıç ne iş yapar? Dalgıç dalgıç adamları dalgıç kime denir

Yorumlar

Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap