HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Silgi kullanmadan resim çizme sanatina hayat denilmektedir.
(John Christian)

 


1
34
2178
12

 

Küme Bulutları nedir, nasıl meydana gelir?-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Küme Bulutları nedir, nasıl meydana gelir?


Tarih: 14.02.2012 >3560 kez okundu
Küme bulutlar «kümülüs» güzel havalarda görülen beyaz ve yusyuvarlak bulutlardır. Yağmur taşıyan kurşuni renkli ve yere yakın ağır karabulutların «nimbüs» tam tersidirler.

 
Biçimleri ve duruşlarına göre bulutlar başlıca dört grupta toplanır. 1 -Yağmur yağacağına işaret eden ince uzun lifler halindeki beyaz tüy bulutlar (strüs). 2 – Güneşin batışı sırasında meydana çıkan yatay şeritler halindeki katman bulutlar (stratüs) 3- Alçaklarda meydana gelen, kurşuni renkte, yağmur dolu karabulutlar (nimbüs) 4 - Hava açık olduğu zaman masmavi gökyüzünde uçuşan, iyi hava habercisi küme bulutlar (kümülüs)Ayrıca bunlar aralarında birleşerek yumak bulut (sirrokümülüs), tül bulut (sirrostratüs) yığın bulut (stratokümülüs) boran bulut (kümülonimbüs), kara bulut ( altokümülüs), üst katmanbulut (altosratüs) gibi bulutları meydana getirirler.
 
Etiketler:
Kaç çeşit bulut vardır Küme bulutları nasıl oluşur

Yorumlar

Yazar: hamsi korur Tarih: 07:50 26.03.2013
nvkgfcg olmamışşşhthttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/kizgin.giftp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/dil.gifşhttp://www.heryastan.com/images/kalin/ihttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/kizgin.giffahttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/kizgin.gifde/gozkirp.gif
Yazar: cemre nur Tarih: 10:50 27.03.2013
çok güzel çok beğendim tam ayrıca anlatıyor hangi bulutlar olduğunu:
Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap