HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Kim oldugunu öyle bir haykiriyor ki; ne dedigini duyamiyorum.
(Ralph Waldo Emerson)

 


1
34
2178
12

 

Ayakkabı tamircisi veya kunduracısı-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Ayakkabı tamircisi veya kunduracısı


Tarih: 26.03.2009 >6725 kez okundu
Kunduracılar, ısmarlama ayakkabı yapımcıları gibi ayakkabı yapmasını bilirler ama onların esas işi ayakkabıların tamiriyle uğraşmaktır.

 
Kunduracılar, ısmarlama ayakkabı yapımcıları gibi ayakkabı yapmasını bilirler ama onların esas işi ayakkabıların tamiriyle uğraşmaktır.Ayakkabı tamirciliği her şeyden önce ustalık gerektiren ve en azından yeni bir ayakkabı yapımı kadar dikkat isteyen bir meslektir. Hemen her ayakkabı tamircisi usta bir kunduracı yanında çıraklık dönemi geçirmiştir. Kunduracıların ayakkabı tamiri için kullandıkları aletler arasında çekiç, biz, tokmak, iğne, iplik, falçete ve örs sayılabilir. Makine sanayinin gelişmesi sonucunda kunduracıların işi nispeten kolaylaşmış ve ayakkabılar elle değil, makineyle dikilmeğe başlanmıştır.

Ayrıca ayakkabı kalıpları, deriyi parlatan ilaçlar ve. taban çivileri de ayakkabı tamircisinin kullandığı araç ve gereçlerdir. Kunduracılar, yalnızca deri değil, kauçuk ayakkabıları da tamir edebilmektedirler. Günümüzde mesleklerini öylesine ilerletmişlerdir ki bir ayakkabıyı birkaç dakika içinde onarmaktadırlar.
 
Etiketler:


Yorumlar

Yazar: ghhdhdfg Tarih: 09:36 19.05.2013
berbat bir siteeeee
Yazar: helin ceyhan Tarih: 05:37 11.03.2014
çok kısa daha uzunu yok mu çok küçük yazılmış çok berbat bir site
Yazar: jkuhgttrr Tarih: 05:44 09.04.2014
ı
Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap