HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Yumusak olma ezilirsin, sert olma kirilirsin.(Victor Hugo)

 


1
34
2178
12

 

Trafik polisi-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Trafik polisi


Tarih: 26.03.2009 >4037 kez okundu
Özellikle büyük yerleşme merkezlerinde görevli bulunan trafik polisleri şehir trafiğinin aksamadan yürümesine çalışırken, halkın can güvenliğini de temin etmiş olurlar.

 
Özellikle büyük yerleşme merkezlerinde görevli bulunan trafik polisleri şehir trafiğinin aksamadan yürümesine çalışırken, halkın can güvenliğini de temin etmiş olurlar.Dünyanın hemen her ülkesinde görülen ana sorunlardan biri de trafiktir. Hızla gelişen nüfus artışı ve dolaylı olarak taşıt sayısının çoğalması, ama buna karşılık yolların yetersiz oluşu, şehir trafiğini gün geçtikçe zorlaştırmaktadır. Kavşak noktalarına yerleştirilen trafik işaretleri bile gerekli rahatlığı sağlayamamaktadır. Bu da, trafiğin yönetiminde, en önemli görevin trafik polislerine düştüğünü göstermektedir. Günün belirli saatlerinde şehrin belirli yerlerinde nöbetleşerek görev yapan bu polisleri resmi üniformaları. eldivenleri. düdük öttürüşleri el ve kol hareketleriyle' tanımak oldukça kolaydır.

Trafik polislerine şehir sınırları dışında da önemli görev düşmektedir.Motosikletli yada özel arabalı bu trafik polisleri ehliyet kontrolu yapabildikleri gibi sürat tahdidine uymayanları da cezalandırırlar.
 
Etiketler:


Yorumlar

Yazar: cristian ronaldo Tarih: 06:35 12.12.2011
trafik

polisi trafik polisidir
Yazar: eda sapmaz Tarih: 03:40 11.03.2012
http://www.heryastan.com/images/kalin/ifadehttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/kizgin.gif/dil.gifhttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/gulunc.gifhttp://www.heryastan.com/images/kalin/ifade/super.gif
Yazar: misafir Tarih: 03:00 28.02.2012
Yazar: gaye özdemir Tarih: 12:32 29.02.2012
dersime çok yaradı
Yazar: arife453 Tarih: 07:06 20.03.2012
sağ olun çok güzel olmuş yapanın ellerine sağlık tekrar teşekkürler
Yazar: ali anıl Tarih: 06:08 23.03.2013
süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap