HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Bütün büyük yanlislarin altinda gurur yatar.
(Ruskin)

 


1
34
2178
12

 

Bayrak Yarışları , Bayrak Yarışı Koşuları, Bayrak Sporu.-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Bayrak Yarışları , Bayrak Yarışı Koşuları, Bayrak Sporu.


Tarih: 30.08.2009 >4356 kez okundu
Bayrak yarışları takımlar halinde yapılan spor yarışmalarıdır. Bir yarışçı belli bir mesafeyi aşınca, yerini takım arkadaşı olarak yarışmayı sürdürür.

 
Son yarışçısı varış hattını geçen takım, yarışmayı kazanmış sayılır. Yüzücüler, koşucular bisikletçiler bayrak yarışlarına katılırlar.Bayrak yarışlarında, koşucular 4 x 100 m ile 4 x 1 500 m arasındaki mesafelerde koşarlar. Kulüpler ve milletler, bu kategoriden yarışmalara koşu dalında en iyi dereceleri yapmış atletleriyle katılırlar.

Bayrak yarışında rakiplerle arayı mümkün olduğu kadar açmak için, koşunun deparı genel olarak en iyi atlet tarafından yapılır. Koşucu kendinden sonraki takım arkadaşına teslim edeceği bayrak sopası denilen küçük bir sopayı sağ elinde tuttuğu halde koşar. Takım arkadaşı, sağ kolunu geriye doğru uzatmış ve eli açık olarak onu bekler.Arkadaşı yaklaşınca, kendisi de aynı hıza ulaşabilmek için koşmağa başlar. Böylece, yarış hiç yavaşlamadan, bayrak sopası bir atletten öbürüne aktarılmış olur. Bu sonucu elde etmek için pek çok deneme yapmak zorunludur. Hareketlerde teknik ve jestler arasında uyum, ancak sebatlı ve metotlu bir çalışmayla sağlanabilir. Yüzücüler arasında yapılan bayrak yarışlarında bayrak sopası kullanılmaz. Bu yarışlar hakemlerin dikkatli gözleri önünde yapılır. Yüzücü, takım arkadaşını yüzme havuzunun kenarında bekler ve arkadaşı havuzun duvarına dokunur dokunmaz suya atlar. Daha önce atlayacak olursa yarışma dışı bırakılır.

Pist üzerinde yapılan bisiklet yarışlarında değişmenin kurallara uygun olabilmesi için değiştiren yarışçı takım arkadaşının sırtına ya da omzuna dokunmak zorundadır.
 
Etiketler:
kategori. koşucular Bayrak yarışları

Yorumlar

Yazar: nayme atmaca Tarih: 08:38 15.04.2013
güzel imiş...
Yazar: sude Tarih: 05:04 10.04.2014
Bana gorede iyi
Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap