HERYAŞTAN.COM DA kaliteden ödün vermeden faydalı içerikler ve resimler yayınlayacağız. Hertyastan.com da yeni kategoriler hızla devam ediyor. Bunların en önemlilerindn biri meslek kategorileri ve tanımları idi.demografik özellikler heryastan.com da.

Yumusak olma ezilirsin, sert olma kirilirsin.(Victor Hugo)

 


1
34
2178
12

 

Everglades Bataklıkları nerededir?-kimdir nedir hayatı nasıl nezaman Heryastan.com

Everglades Bataklıkları nerededir?


Tarih: 01.03.2010 >2135 kez okundu
Ünlü Everglades bataklıkları 13 000 km2 lik bir alanı kaplar. daki bu bataklıklar, su bitkilerini ve yakın zamana kadar avcılar tarafından avlanan bataklık hayvanlarını korumak için, Amerikan hükümetince milli park haline getirilmiştir.

 
Amerika Birleşik Devletlerinde Florida daki Okeechobee gölü yakınında bulunan Everglades milli parkı, ilginç su bitkileriyle su hayvanlarının yabani halde yaşadıkları büyük bir bataklıktır. Bu cömert ve vahşi tabiatın güzelliğini seyretmeye gelen ziyaretçilerin avlanması ve parka zarar vermesi kesinlikle yasaktır. Bataklığın içinde gür bir orman yükselir; ağaçların arasında da gardenya, ormangülü, kamelya gibi çok güzel ve çeşitli bitkiler yetişir.Kavak ve meşe yapraklarının arasından süzülen güneş ışığı, bataklığın sularında göz alıcı ışık oyunları yapar. Bu nemli ve sıcak ormanda, timsahlar, sivrisinekler, zehirli yılanlar, karakurbağaları gibi çoğu zararlı olan çeşitli hayvanlar yaşarlar. Bu yüzden Everglades bataklıkları seyrine doyum olmayan, fakat insanı ürküten bir gezinti yeri olarak dikkati çeker.
 
Etiketler:
Everglades Bataklıkları.

Yorumlar

Bu makale için hiç yorum yazılmamış! Yazmak için aşağıdaki formu doldurun...
Yorumunuzu ekleyin...  
Adınız Soyadınız:
Bu makale hakkındaki yorumunuz:

Güvenlik

Bir seonom bilişim sitesidir. Kodlama : Aybulut Portal yapısı Kültür ve Sanat Kültür ve Sanat sitemap